Je „Udržateľnosť“ v oblečení potrebná, aj pri výbere Vášho pracovného oblečenia?

A čo vlastne znamená „Udržateľnosť“ v móde?

Určite ste sa stretli s týmto pojmom vo vzťahu k modernému oblečeniu. Ale stretli ste sa s týmto pojmom aj vo vzťahu k Vášmu pracovnému oblečeniu? Nosíte ho na sebe v práci každý deň 8, aj 12 hodín.

Môže byť udržateľné, ekologické a moderné, aj pracovné oblečenie pre hotely, reštaurácie a zdravotníkov? To sú otázky na nás, na ktoré vieme odpoveď.

Áno, aj Váš pracovný odev, ktorý máte oblečený pri práci na recepcii, v kuchyni, v reštaurácii, ale aj v ambulancii, alebo na klinike, môže byť udržateľný.

Chce to ale správnu voľbu výrobcu a dodávateľa.

Priority našej spoločnosti Work Zone corporate wear, sú pre Vás smerované hlavne k udržateľným a ekologickým materiálom. Aby sa materiály pracovných odevov stali prospešnejšie pre Vaše zdravie, aj pre planétu.

Kvalitné značky pracovných odevov, ktoré nájdete na našej stránke, sa špecializujú na pracovné oblečenie pre kuchárov, oblečenie pre čašníkov, aj na zdravotnícke oblečenie. U nás nájdete eko a udržateľné pracovné odevy,  vyrobené z bio bavlny, alebo aj s recyklovaných materiálov.

Značky Le Nouveau Chef, Greiff, Karlowsky, 7days, sú značky, pre ktoré je udržateľnosť, kvalita materiálov a Európska výroba hlavnou prioritou.

Čo Vám prináša pojem „udržateľnosť“ v pracovnej móde?

Udržateľná móda označuje odevy a doplnky, ktoré sa vyrobia ekologickým a sociálne zodpovedným spôsobom. Označuje oblečenie, ktoré je navrhnuté, vyrobené, distribuované a používané tak, aby bolo šetrné k životnému prostrediu. Ale aj k ľuďom ktorí ho vyrábajú, a k ľuďom, ktorí ho nosia.

Eko – šetrná móda a zelená móda, aj v pracovných odevoch nám hovoria, o zanechaní minimálneho negatívneho, dokonca výrazne pozitívneho vplyvu na životné prostredie planéty a ochranu zdravia.

Udržateľná a etická móda, ide ruka v ruke so sociálne spravodlivými praktikami, lebo etická a udržateľná móda sú navzájom úzko prepojené.

Vo Work Zone corporate wear, Vám ponúkame veľký výber pracovných odevov profesionálnych značiek, ktoré sú pre Vás starostlivo vybrané a zabezpečujú kvalitu materiálov. Ponúkame Vám udržateľné oblečenie, označené ako Green Choice, Grüner Knopf, (Fair Wear Foundation, Fairtrade, MaxTex, Bündnis für nachhaltige Textilien, MADE IN GREEN, OEKO-TEX 100, ORGANIC COTTON, RECYCLED MATERIALS). Značky s týmto označením spolupracujú primárne s európskymi dodávateľmi látok a dodávajú vysokokvalitné oblečenie, šetrné k životnému prostrediu. Tieto značky sa snažia hľadať tie najekologickejšie možnosti a udržateľnosť výrobkov a zároveň kontrolujú pracovné podmienky a zabezpečujú pohodu zamestnancov. Výrobou v Európe minimalizujú uhlíkovú stopu.

Váš nákup kvalitného a odolného pracovného oblečenia znamená, že ho budete nosiť opakovane v priebehu niekoľkých rokov a aj keď je o niečo drahšie, vydrží Vám oveľa dlhšie.

 

Článok má informatívny charakter pre klientov Work Zone corporate wear a nie je určený pre kopírovanie a prezentácie akéhokoľvek charakteru tretími stranami.

Zdroje:

https://greiff.de/
https://lenouveauchef.com/
https://www.7days.de/
https://en.wikipedia.org/wiki/Sustainable_fashion